Ambasadorului Regatului Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord în România a efectuat prima sa vizită în județul Dâmbovița. Oaspetele s-a întâlnit cu oficialitățile dâmbovițene în vederea identificării unor noi oportunități de colaborare, acesta subliind, într-o declarație de presă, parteneriatul puternic care a fost dezvoltat între cele două părți.







