Cartea electronică de identitate, care a dat naștere unor vii discuții în spațiul public, a fost una dintre temele abordate în cadrul recentei ședințe a Colegiului Prefectural Dâmbovița. Cu această ocazie au fost prezentate informații, pe larg, despre acest tip de document. Prefectul județului Dâmbovița a solicitat ca, până la data de 31 martie, toate instituțiile deconcetrate să aibă cititoare pentru cărți electronice de identitate.






