INFORMAȚII DESPRE CARTEA ELECTRONICĂ DE IDENTITATE, ÎN RECENTA ȘEDINȚĂ A COLEGIULUI PREFECTURAL DÂMBOVIȚA

Cartea electronică de identitate, care a dat naștere unor vii discuții în spațiul public, a fost una dintre temele abordate în cadrul recentei ședințe a Colegiului Prefectural Dâmbovița. Cu această ocazie au fost prezentate informații, pe larg, despre acest tip de document. Prefectul județului Dâmbovița a solicitat ca, până la data de 31 martie, toate instituțiile deconcetrate să aibă cititoare pentru cărți electronice de identitate.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here